www.lobstertube.cc
mobile xxx

Crowdfunding

Finansowanie społecznościowe to wciąż niszowy, ale bardzo przyszłościowy sposób gromadzenia środków na rozwój startupów. W polskich warunkach do wykorzystania jest zarówno crowdfunding polegający na przedsprzedaży towarów lub usług, jak i tzw. equity crowdfunding, czyli publiczna oferta udziałów lub akcji spółki, w granicach dopuszczalnych przez prawo. Mechanizmy finansowania społecznościowego stanowią także znakomity test determinacji i zdolności organizacyjnych przedsiębiorcy oraz zapotrzebowania na wymyślone przez niego produkty lub usługi.

Zajmujemy się prawnymi i podatkowymi regulacjami crowdfundingu od czasu zaistnienia tego zjawiska. Olgierd Porębski – wspólnik zarządzający kancelarii jest od 2012 r. prezesem Polskiego Towarzystwa Crowdfundingu. Opracowywał zasady funkcjonowania platformy equity crowdfundingu oraz przygotował i przeprowadził pierwszą w naszym kraju społecznościową, publiczną emisję akcji (spółki Beesfund S.A.).

Ze względu na powyższe, unikalne doświadczenia kancelaria specjalizuje się w doradztwie prawnym i podatkowym dla przedsiębiorców pragnących wykorzystać crowdfunding dla rozwoju swych firm. Pracujemy zarówno dla platform finansowania społecznościowego, jak i dla projektodawców, tj. przedsiębiorców planujących pozyskanie środków lub realizację celów marketingowych w drodze akcji crowdfundingowej.

Przy świadczeniu usług doradztwa prawnego dzielimy się z naszymi klientami wieloma doświadczeniami praktycznymi oraz podpowiadamy zastosowanie najskuteczniejszych rozwiązań biznesowych.

tube galore